PvdA, VVD, CDA, D66 destekledi: Terör suçu işleyen göçmenler yurttaşlıktan atılacak!

Hollanda Bakanlar Kurulu'nun yasa önerisini Eerste Kamer (Hollanda Senatosu) da onayladı.

Hollanda'da artık teröre karışmış kişiler yurttaşlıktan atılacak. Atılmak için kişinin terör eylemine bulaşmı olması gerekmiyor. Terör eğitimi almış ya da vermiş olması yeterli.

Göçmen kökenli Hollandalılara ayrımcı yasa

Ancak uygulama özellikle göçmenlere ayrımcılık yapacak biçimde düzenlendi. Örneğin çifte yurttaş olan bir Surinamlı ya da Türk teröre karışırsa Hollanda yurttaşlığından atılacak. Ama teröre karışan yerli Hollandalı ise, yalnızca cezaevine girecek. Yurttaşlık hakkını koruyacak.

"Apartheid" Yasasını PvdA, D66, CDA, VVD destekledi.

Yasaya yalnızca SP, Groen Links ile PvdD (Hayvanlar partisi) karşı çıktı...

Haberin ayrıntıları:

Türkçe: tıklayın. Hollandaca: tıklayın.

• Temel Tüfekçioğlu

By Temel Tüfekçioğlu

PvdA'nin da artik iyice civisi cikti. VVD'den farki kalmadi Olacak is değil. Bundan sonra benden PvdA'ya zirnik oy yok 

• Sezen Erenler

By Sezen Erenler

Fransa'da da benzeri bir yasa tasarısı var. Üstelik te "sosyalist" Hollande'den geliyor öneri. O yüzden de Fransız adalet bakanı görevinden ayrıldı bu tasarı "Fransız değerlerine aykırı" diyerek.

Avrupa bu terör olaylarından sonra şaşkına döndü. Nasıl tepki vereceklerini bilmiyorlar. O yüzden böyle ayrımcı yollara giriyorlar ne yazık ki. Utanılacak bir şey.

• SAK

Açıkçası ben en çok D66'nın desteklemesine şaşırdım.

• Ercan Değirmencioğlu

By Ercan Değirmencioğlu

Gozunu seveyim senin Groen Links! Varsan birtek sen varsin yabancilarin yaninda!

• Coşkum Dolunay

By Coşkum Dolunay

Neye sasiriyorsunuz ki? Daha once de olmustu. Üstelik TUrk kökenli milletvekilleri de desteklemislerdi!

iste ben yazmistim: http://www.avroturk.com/discussion/view/29749/wilders-onerdipvda-meclise-getirdi-pvdali-keklik-yucel-yasemin-cegerek-ve-sultan-gunal-gezer-destekledi

• Aycan Karaman

By Aycan Karaman

ulan yillardir PKK Hollandada örgütlenir, lokantalardan esnaftan haraç alir Hollandanin sesi cikmaz. O teror değilmi? Neden bisey yapmassiniz ona?

• Turan

By Turan

Bence Hollanda hakli arkadas. Adam gelmis Hollandali olmus ve eger terore karisiyorsa cikarsinlar onu yurttasliktan. 

• SAK

@Turan biz teröre karışanlar ceza almasın demiyoruz. Alsın. Ama ayrımcılık olmasın. Göçmen de olsa, olmasa da bir ceza olsun diyoruz.

Latest comments

No comments

Hollandalı Türkler

Hollandalı Türkler

Hollanda'da yaşayan Türklerin birbirleri ile ortak konuları tartışmaları amacına katkıda bulunmayı umuyoruz.