Aldığınız Gıda Eklemesi Kondotrin (chondroitin) Domuz Kulağı ve Burnundan mı Yapılıyor?

Aldığınız Gıda Eklemesi Kondotrin (chondroitin) Domuz Kulağı ve Burnundan mı Yapılıyor?

Bilindiği gibi Kondotrin, eklem ve kemikler için gıda eklemesi olan Glükosamin (Glucosamine) ile birlikte kullanılıyor. Sıradışı İyileştirme çevrelerinde Bozucu Eklem Hastalığına (Osteoartrit) iyi geldiği söyleniyor. Dolayısı ile reçetesiz olarak gıda eklemesi olarak reçetesiz satılıyor.

Vİkipedi'de kondotrin'in yararlarına bakarken, neyden elde edildiğini gördüğümde biraz irkildim. Sığırların soluk borusundan, ya da domuzların burnu ve kulağından elde ediliyormuş.

Kullandığım Glükosamin Kondotrin'i üreten Kruidvat'ın bilgilendirme servisine sordum, bana ürünlerindeki Kondotrin'in sığırdan (başka deyişle domuzdan değil) elde edildiğini belirten bir ileti gönderdiler.

Bence bu iyi haber. En azından benim açımdan :-)

İletiyi aşağıda bulabilirsiniz (Hollandaca):

---------------------------------------------------------------------

Kruidvat'ın kondotrini SIĞIR'dan ('Rund') elde ediliyor.

image

Geachte heer/mevrouw,

Wij hebben uw vraag of opmerking op 13-11-2013 ontvangen. U heeft het volgende aangegeven.

"beste mensen, ik gebruik kruidvat's glucosamine voedingssupplement met chondroitin. mag ik leren de bron van chondroitin (welke plant, welke dier etc)?  vriendelijke groeten."

Naar aanleiding hiervan treft u onderstaand onze reactie aan.

"de bron van de chondroitin in de glucosamine tabletten is van dierlijke oorsprong  namelijk rund."

Wij vertrouwen erop u hiermee van dienst te zijn.

Met vriendelijke groet,

[Görevlinin adı]

Medewerker Service Center
Website: www.eu.aswatson.com

• Ata Acar

By Ata Acar

Umarim benim aldigim domuzdan degildir. nerden cikti simdi bu? ne güzel ic rahatligi ile aliyorduk hergün.

• Candan Ersöz

By Candan Ersöz

Sahi nerden cikti simdi bu?

Latest comments

No comments

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı yaşam konusunda bilimsel kaynaklardan bilgiler.