HOTİAD'ın Kültür Ödülü Ölü Doğdu! Kültür ödülü "Dost Pohpohlama ödülü Oldu"

HOTİAD'ın Kültür Ödülü Ölü Doğdu! Kültür ödülü oldu "Dost Pohpohlama ödülü"

Hollanda Türk İşadamları Derneği 3 alanda ödül vereceğini söylemişti. 1-Yılın Başarılı Öğrencisi, 2-Yılın Başarılı Sporcusu, 3-Yılın Başarılı Kültür Topluluğu.

Hevesle bekledik. Okuduk, ödüller verilmiş. İlk iki ödül konusunda birşey diyemeyeceğim.

Ancak kültür konusunda az çok bilgim var. Hollanda'daki Türkler arasında kültür konusunda katkıları olanları az çok tanıyorum.

Önce ödülün adında bir terslik var. Ödülün adı "Yılın Kültür Ödülü" olmalıydı. Çünkü görüldüğü kadarı ile ödülü alan bir "topluluk" olmak zorunda değil. Bu işin teknik yanı ve önemli deği.

HOTİAD "Dostları Pohpohlama Ödülü"

HOTİAD'ın "Yılın Kültür Topluluğu" ödülünü Yavuz Nüfel'e vermesi, bu ödülün hiç bir saygınlığı olmayan "Dostları pohpohlama Ödülü" olduğunu gösterdi. Artık bundan sonra kim bu ödülü ciddiye alır bilemem.

12 Eylül cuntası Atatürk Barış Ödülü'nü tam soğuk savaşın ortasında NATO'nun başındaki Joseph Luns'a vermişti. Hem Atatürk'ün adı kötüye kullanılmış hem de artık o "barış" ödülünü kimse ciddiye almaz olmuştu.

HOTİAD da kendi ödülünü böyle öldürdü. Yavuz Nüfel yaptığı hangi katkılar için bu ödülü aldı? Şair desen, şiir yazıyor ama yazın değeri olarak tutulan bir şair mi? Bence değil. Google'da arama yaptığınızda da pek öyle gözükmüyor. Gazeteciliği ve radyo proğramcılığı yüzünden mi? o işleri yapmış yüzlerce değil ama yüzden çok kişi sayabilirim Hollanda'da. Peki neden aldı? Zamanında Atatürkçü olduğu öne sürülen (en azından onu eleştirenler öyle diyorlar. Doğru mu bilemem) Yavuz Nüfel'in uzunca bir süredir AKP çizgisinde yayın yapan Sonhaber'e olan katkılarından dolayı mı? HOTİAD içindeki AKP lobisi mi  seçtirdi? Bilemem.  Belki de jüride sevenleri çok olduğu içindir. Bilmiyorum.

İşte sorun da bu zaten! Neden aldığını bir türlü anlayamıyorum!

HOTİAD, artık "HOTİAD dost pohpohlama ödülleri" ile hiç kimseyi kandıramazsın!

Verenin verdiği ödüle saygısı olmazsa, bizim de olmaz!

• Deniz Berk

By Deniz Berk

Yavuz Nüfel HAKKIYLA ALDI! Bir boktan anlamiyonuz konusuyonuz. Kiskanmayin calisin siz de alirsiniz

• Ege Kendir

By Ege Kendir

Acaba jüride AKP yandasları mi agirliktaydi?

Merak etmeyin. Hayirlisiyle Türkiye'de eninde sonunda  yönetim degisecek. Haram yiyenlerden, hirsizlardan, ayakkabi kutusu ile para çalanlardan kurtulacagiz. O zaman burada da ödül alanlar degisir.

• Cengiz Öztürkler

By Cengiz Öztürkler

Hay basiniza AK Parti kadar tas düssün! nedir alip veremediginiz AK Parti ile?

• Coşkum Dolunay

By Coşkum Dolunay

Hem Hotiad kendini rezil etti, hem de juri üyeleri kendilerini rezil ettiler.

Latest comments

No comments

Hollandalı Türkler

Hollandalı Türkler

Hollanda'da yaşayan Türklerin birbirleri ile ortak konuları tartışmaları amacına katkıda bulunmayı umuyoruz.