Türk gençleri "Omalief" projesi ile yalnızlık çeken yaşlılara arkadaş olacak!

image

Leiden'lı Türk gençlerinden topluma yararlı bir girişim geldi.  Mustafa Kuş'un önayak olduğu "Omalief" projesi ile Türk gençleri yalnızlık çeken yaşlılara arkadaşlık edecekler. Bu girişim ile, yalnızlık çeken yeterli sayıda yaşlı belirlenecek. Ondan sonra her yaşlı haftada bir ya da iki kere görülecek. Birlikte söyleşilecek, kahve çay içilecek. Her görüşmeye 2 TÜrk genci gidecek.

Projeye şimdiye dek 12 gencin başvurduğu bildiriliyor. Her görüşme en çok 1 saat sürecek. Böylece gençlerle ya da kaldıkları yaşlı yurdu dışında kimseyle ilişkisi olmayan yaşlı kimselerin hem genç, hem dışardan, hem de öteki kültürden kişilerle görüşmesi sağlanacak.

Omalief projesi'ne ilginin daha da artması bekleniyor.

• Ata Bayraktar

By Ata Bayraktar

Hollanda yaşlılar için hem iyi hem kötü. Aile bağları zayıf ama sistem iyi. Yine de sistem ailenin verebileceği sıcaklığı veremez. Bu gençleri kutluyorum.

• Ercan Kolgar

By Ercan Kolgar

Helal olsun genclere. Ama hic kimse gercek ailenin yerini tutamaz.

• Nazlı Akkoylu

By Nazlı Akkoylu

Gurur duydum. Umarim oteki kentlerdeki Turk gencleri de yaparlar.

• Cengiz Öztürkler

By Cengiz Öztürkler

Isin icinde subsidie olmasin? Ben kuskulanirim bole seylerden...

• Selen Nesuhi

By Selen Nesuhi

Kutluyorum. Hem Hollanda hem de Hollandali Türk toplumuna örnek oluyorlar.

• Selen Nesuhi

By Selen Nesuhi

Cengiz bey bence siz kendinizden kuskulanin.

Latest comments

No comments

Hollandalı Türkler

Hollandalı Türkler

Hollanda'da yaşayan Türklerin birbirleri ile ortak konuları tartışmaları amacına katkıda bulunmayı umuyoruz.