Hollanda Eurovizyon'da 2. Oldu!

Hollanda Eurovizyon'da 2. Oldu!

Danimarka'nın Kopenhag kentinde yapılan Eurovizyon şarkı yarışmasında Avusturya birinci olurken, Hollanda ikinci, İsveç ise 3. oldu.

Avusturya'nın sakallı kadın giysili şarkıcısı image

Yarışmadan önce giysisi ve sakalı ile ilgi çeken Avusturya'lı yarışmacı "Rise like a Phoenix" (Bir Anka kuşu gibi yüksel) adlı parçası ile 290 sayı toplayarak yarışmayı kazandı. Yıllardır finallere bile kalamayan Hollanda'nın bu yıl 238 sayıyla 2. olması gecenin beklenmeyen sonucu oldu. Yarışmaya İlse deLange ile Waylon adlı profesyonel şarkıcılardan oluşan "The Common Linnets" topluluğunun aldığı ikincilik, Hollanda'yı yarışmayı kazanmışçasına sevindirdi!

image

Türkiye yine yoktu

Yarışma puanlamasının değiştirilmesine "küsen" TRT yine bu yıl da Türkiye'yi Eurovizyon'dan uzak tuttu...

Sonuçlar

Sahneye çıkış sıralarına göre, her ülkenin bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz. "Sonuç Sırası" o ülkenin kaçıncı olduğunu gösteriyor. "Sayı" da aldığı toplam sayıyı...

SıraÜlkeDilŞarkıcıŞarkıTürkçe çevirisiSonuç SırasıSayı
01 Ukrayna Ukrayna İngilizce Mariya Yaremçuk "Tick-Tock" Tik-tak 6 113
02 Beyaz Rusya Ak Rusya İngilizce Teo "Cheesecake" 16 43
03 Azerbaycan Azerbaycan İngilizce Dilara Kazımova "Start a Fire" Bir yangın başlat 22 33
04 İzlanda İzlanda İngilizce Pollapönk "No Prejudice" Ön yargılara hayır 15 58
05 Norveç Norveç İngilizce Carl Espen "Silent Storm" Sessiz fırtına 8 88
06 Romanya Romanya İngilizce Paula Seling & Ovi "Miracle" Mucize 12 72
07 Ermenistan Ermenistan İngilizce Aram MP3 "Not Alone" Yalnız değilsin 4 174
08 Karadağ Karadağ Karadağca Sergej Ćetković "Moj svijet" (Мој свијет) Benim dünyam 19 37
09 Polonya Polonya İngilizce, Lehçe Donatan & Cleo "My Słowianie - We are Slavic" Biz Slavlar - Biz Slavlarız 14 62
10 Yunanistan Yunanistan İngilizce Freaky Fortune feat. Riskykidd "Rise Up" Ayaklan 20 35
11 Avusturya Avusturya İngilizce Conchita Wurst "Rise Like a Phoenix" Bir anka kuşu gibi yüksel 1 290
12 Almanya Almanya İngilizce Elaiza "Is It Right" Bu doğru mu 18 39
13 İsveç İsveç İngilizce Sanna Nielsen "Undo" Geri al 3 218
14 Fransa Fransa Fransızca2 TWIN TWIN "Moustache" Bıyık 26 2
15 Rusya Rusya İngilizce Tolmaçevi kardeşler "Shine" Parla 7 89
16 İtalya İtalya İtalyanca Emma "La mia città" Benim şehrim 21 33
17 Slovenya Slovenya İngilizce, Slovence Tinkara Kovač "Spet/Round and Round" Yeniden/Yine ve yine 25 9
18 Finlandiya Finlandiya İngilizce Softengine "Something Better" Daha iyi bir şey 11 72
19 İspanya İspanya İngilizce, İspanyolca Ruth Lorenzo "Dancing in the Rain" Yağmurda dans etmek 10 74
20 İsviçre İsviçre İngilizce Sebalter "Hunter of Stars" Yıldız avcısı 13 64
21 Macaristan Macaristan İngilizce András Kállay-Saunders "Running" Kaçıyor 5 143
22 Malta Malta İngilizce Firelight "Coming Home" Eve geliyorum 23 32
23 Danimarka Danimarka (ev sahibi) İngilizce Basim "Cliché Love Song" Klişe aşk şarkısı 9 74
24 Hollanda Hollanda İngilizce The Common Linnets "Calm After the Storm" Fırtınadan sonra sakinlik 2 238
25 San Marino San Marino İngilizce Valentina Monetta "Maybe" Belki 24 14
26 Birleşik Krallık Birleşik Krallık İngilizce Molly "Children of the Universe" Evrenin çocukları 17 40

• Ata Bayraktar

By Ata Bayraktar

Hollanda'ya sevindim ama gerisi boş Türkiye nerde sen onu söyle bana!

Latest comments

No comments

Hollandalı Türkler

Hollandalı Türkler

Hollanda'da yaşayan Türklerin birbirleri ile ortak konuları tartışmaları amacına katkıda bulunmayı umuyoruz.