Türk Büyükelçiliği'nden bilgi isteği: Açılamayan Amsterdam Konsolosluğu'nun Konsolosu Aylardır Hollanda'da aylık mı alıyor?

image

Yurttaş olarak bilgi edinme hakkımı kullanıyorum:

Türk Büyükelçiliği'nden bilgi isteği:

Açılamayan Amsterdam Konsolosluğu'nun Konsolosu Aylardır Hollanda'da aylık mı alıyor?

Biliyorsunuz eski Türk büyükelçisi Uğur Doğan, Sanidas hastanesinin iftar yemeğini yedikten sonra "29 Ekim 2013'te Amsterdam konsolosluğu açılacak" demişti.

Ancak şimdiye dek TC büyükelçisinin  verdiği bu söz tutulmadı.

Büyükelçinin sözverdiği "açılış günü"nden bu yana 10 ay geçti!

29 Ekim 2013'ten bu yana tam 10 ay geçti.

28 Ağustos 2014'e geldik.

Ortada Amsterdam büyükelçiliği yok.

Konuşulanlara bakılırsa, sorunun nedeni Amsterdam'da konsolosluk için uygun yapı bulunamaması. Ortada bir plansızlık var gibi. Her durumda, bir büyükelçinin sözler verirken daha özenli davranması gerekmez mi?

TC Lahey Büyükelçiliğine soru:

Konuşulan öteki şey de, Amsterdam'da konsolosluğun '29 Ekim 2013"te açılacağı varsayımı ile Türkiye'den "Amsterdam konsolosu" Hollanda'ya gelmiş, aylardır Hollanda'daymış.

Bir konsolosun konsolosluk açılmadan bir süre önce Hollanda'ya gelmesi doğal. Sonuçta hazırlıklara katılacak, yönetimsel düzenlemeler yapacak falan.

Ancak eğer konsolos 5-8 ay önce falan Hollanda'ya Hollanda'ya gelmişse, ortada şöyle bir durum var: Plansızlık yüzünden hem Amsterdamlı Türkler'e verilen söz 10 aydır tutulmadı, hem de milletin parası hunharca çarçur ediliyor.

Yurttaş olarak bilgi edinme hakkımı kullanıp soruyorum!

Sayın TC Lahey büyükelçisi Sadık Arslan: Açılamayan Amsterdam konsolosluğunun konsolosunun Hollanda'ya geldiği doğru mudur? Doğru ise, hangi tarihte gelmiştir?

• Gülsu

By Gülsu

YUUUH!

• DB

@Emek bey ya da hanım (kusuruma bakmayın. Emek adı her iki cinsiyet için kullanılıyor. O yüzden emin olamadım).

Bildiğim kadarı ile Amsterdam konsolosluğu hala açılmadı. Bu konuda elçilikten bilgi isteğinde bulunmuştunuz. Size yanıt verildi mi? Verildiyse bilgiyi bizimle paylaşır mısınız?

Saygılar

• Erdoğan Akkiraz

By Erdoğan Akkiraz

Bence büyükelcilik bilgi falan vermemistir. Onlar kendilerini yurttastan üstün görürler. Onlar icin yurttas 'hizmet edilecek' kisi degildir. Onlar 'devlet mali deniz yemeyen domuz' diye düsünürler.

• Emek Kaklıç

By Emek Kaklıç

Benim bildiğim TC Lahey Büyükelçiliği herhangi bir bilgi verme gereği duymadı. Doğrudan bana bilgi gelmesini beklemedim. Saydamlık ilkeleri içinde yurttaşa bilgi vereceklerini beklemiştim ama "gerek duymadılar".

Bu durumda insan şunu düşünüyor: Neredeyse iki yıldır devletin milletin parasını açılmayan konsolosluğun "konsolosu" yiyiyor. Kimbilir sekreteri vardır şusu vardır busu vardır. 

• Deniz

By Deniz

Saklicak birseyleri olmasa aciklama yaparlardi.

Kimbilir AKP'li birilerine yemlik yapmislardir bu "sanal konsoloslugu". Amsterdam konsoloslugu bir tek email adresinden olusuyormus. Haber de cok eski. O gundur bu gundur yiyorlar zaar:

http://www.avroturk.com/discussion/view/30455/amsterdamli-turklerin-nurtopu-gibi-konsolosluklari-oldu-ama-e-posta-konsoloslugu

• Cengiz Öztürkler

By Cengiz Öztürkler

Buyukelcinin isi gucu yok sana hesap mi verecek? Yurruuu

• Aykut Tunç

By Aykut Tunç

@Cengiz Gercekten Avrupa'da yasayan ve bu kafada insanlar oldugunu gordukce daha da umutsuzlaniyorum.

Kardesim, biz koyun degiliz. Bu adamlar senin parani yemek icin degil, sana hizmet etmek icin o gorevdeler. Ortada verilmeyen bir hizmet var. 

Adamlar soz vermisler 29 Ekim 2013'te Amsterdam konsoloslugu acilacak diye. 2 Yildir hizmet yok. Acmislar bir konsolosluk bir tek email adresi var. Soylendigine gore konsolos gelmis binlerce avroyu cebe indiriyor yurttasa hizmet vermiyor.

Bunu sormak mi yanlis?

• Yavuz Baran

By Yavuz Baran

hastirin lan

Latest comments

No comments

Hollandalı Türkler

Hollandalı Türkler

Hollanda'da yaşayan Türklerin birbirleri ile ortak konuları tartışmaları amacına katkıda bulunmayı umuyoruz.