Giyim kuruluşu MEXX battı! Hollanda'da 500 çalışanı var...

image

Hollanda'nın uluslararası giyim kuruluşlarından Mexx battı. Amsterdam mahkemesi Mexx'in iflasına karar verdi.

50 ülkede 1500 kişi çalıştırıyor!

Yalnızca Avrupa'da 315 satışyeri olan Mexx'te çalışan sayısı yaklaşık 1500. Bunun 500 tanesi Hollanda'da çalışıyor. Parasal sorunlar içindeki Mexx bir süredir devletin atadığı korucu (curator) yönetimindeydi. İflası korucunun istediği bildiriliyor. Böylece Mexx alacaklılarına "paranızı ödeyemeyeceğim" demiş oldu. Bunun amacı da başka bir kuruluşun Mexx'i satınalmasını kolaylaştırmak. Böylelikle belki de bazı çalışanlar işlerini yitirmeyecekler...

Eldeki malların satılması için Mexx'in satışyerleri bir süre daha açık kalacak.

Avrupalı giysiye parayı kesti, son vuruşu da Ruslar yaptı!

Avrupa'daki ekonomik bunalım tüketicileri tutumlu yaptı. Özellikle giysiye parar verirken tüketiciler iki kez düşünmeye başladılar. Buna kötü yönetim, pazardaki yarışım da eklenince Mexx yıllarda parasal sıkıntı içine düştü. Ancak Mexx'e son vuruş Rusya'dan geldi: Mexx'in toptan mal sattığı bir Rus giyim zinciri vereceğini ödeyemeyince, Mexx battı...

Hindistan doğumlu Hollandalı kurmuştu.

Mexx'i Hindistan doğumlu Hollandalı işadamı Rattan Chadh kurmuştu. Chadh önceden kurduğu Mustache ile Emanualle'i birleştirmiş, bunların başharflerinin sonuna XX ekleyecek Mexx yapmıştı. 2001 yılında ise kuruluşunu ABD'li bir kuruluşa birkaç yüz milyon dolara satmıştı. Hollanda'nın en zenginlerinden birisi olan Chadh, bugün CizitenM adlı bir otel zinciri kurmakla uğraşıyor.

Mexx'i bir Türk kuruluşu satın aldı!

• Turan

By Turan

kuran adam tam zamanında satmış...

• Nazlı Akkoylu

By Nazlı Akkoylu

ilk basta tasarimlari hosuma gidiyordu ama son yillarda bozmuslardi. Turkiyede cok satilan pierre cardin gibi fason uyduruk ürünler satar olmuslardi.

• Hakan

By Hakan

Hintli haci parayi kapmis. Ben calisanlara acirim.

• Neşe Yurdaer

By Neşe Yurdaer

Ben o marka çoktan batti gitti saniyodum. Biz onu onlu yaslarda giyerdik baba parasiylan. O zamanlar pek ucuz degildi.

• Neşe Yurdaer

By Neşe Yurdaer

Unuttum! Sezencim diline saglik. Senin Türkcen hepimizden iyi. Hollanda nasil bilmem ama sen bi de Almanya'dakileri görsen.

• Sezen Erenler

By Sezen Erenler

Sağol canım :-)

Latest comments

No comments

Hollandalı Türkler

Hollandalı Türkler

Hollanda'da yaşayan Türklerin birbirleri ile ortak konuları tartışmaları amacına katkıda bulunmayı umuyoruz.