Türk Hava Yolları Kabuklu Yemiş Alerjili Yolcuyu Uçağa Almadı

THY Kabuklu Yemiş Alerjili Yolcuyu Attı

 

İngiliz basınında çıkan haberde, alerjili yolcuyu uçaktan indiren Türk Hava Yolları (THY) hastalara ayrımcılıkla suçlandı.

Yazıya göre, 25 yaşındaki İngiliz yolcu Josh Silver, Türkiye'ye dinlence için gitti. Yolcunun söylediğine göre, daha Türkiye'ye uçmadan önce Londra'nın Gatwick havaalanındaki THY yetkilisine alerji durumunu bildirdi, yetkilinin de uçuş izni verdi. Ancak dinlencesi bitip Türkiye'ye dönmek için Antalya'da THY uçağına bindiğinde sorun oluştu.

Yolcu, uçak kalkmadan önce kabin görevlisine 'Kabuklu Yemiş Alerjisi' olduğunu bildirdi. Bunun üzerine yolcu ile kız arkadaşı polis çağrılarak uçaktan indirildi. Olay Antalya

İngiliz basınında, Türk Hava Yolları (THY) yetkilisinin açıklaması da yer aldı. Buna göre, yolcunun yer ayırtımı yapıp bilet alırken 'kabuklu yemiş alerjisi' olduğunu bildirmesi gerekiyordu. Yolcu ancak uçağa bindikten sonra bildirdiği için THY gerekli önlemleri alamadı. Bu durumda yolcunun başına gelebilecek sağlık sorunlarına karşı önlem alamadıkları için yolcuyu uçaktan indirdiler. 

Yolcunun söylediğine göre, THY yolcuya yeni bir bilet alırsa kendisini uçuracaklarını bildirdi.. Ancak yolcu başka bir havayolundan bilet alarak İngiltere'ye döndü.

https://www.bbc.com/news/uk-england-essex-48675863

 

Görsel: Yolcu kız arkadaşı ile uçaktan indirilmeden önce THY uçağında.

  • Begüm Söğüt

   By Begüm Söğüt

   bi de cumhuriyet, Sözcü, Aydinlik gibi AKP'li olmayan gazeteleri isteselerdi üstüne bi de azar yerlerdi :-)

   • Akçaabatlı

    By Akçaabatlı

    Sen onca parayi İngiliz Amerika dergilerine gastelerine reklam için akit sonra da bu.

    • Ertan Kuş

     By Ertan Kuş

     Bence THY bu konuda temelde haklı. Yolcu gökyüzünde bir kriz geçirse kim nasıl kendisiyle ilgilenecek?

     Ancak THY'nin suçu, sorunu iyi yönetememiş olması. Olaya Türkiye'de yaygın olan yöntemle, biraz magandaca yaklaşmışlar. Adam eğlenmiş yemiş içmiş mutlu ülkesine dönüyor, sen kalk adamı polisle uçaktan indir. Onun yerine bir gece bir otelde yatırıp ertesi günkü uçuşa koyabilirlerdi. Pahalıya mı gelirdi diyorsunuz? Peki şimdi ucuza mı geldi? THY bu kötü tanıtımla  kim bilir kaç yolcu yitirecek?

     • Ali Osman

      By Ali Osman

      Turk Hava Yollari ne hakla Turkiye'nin en cok satan gazetesi Sozcu'yu yolcularina dagitmiyor?

      Turk Hava Yollari pislik AKP'lilerin babalarinin mali mi?

      Turkiye'yi soyup sogana ceviren AKP'li hirsizlar ne hakla Turk milletinin tercih ettigi Sozcu gazetesini Turk Hava Yollarinda yasakliyorlar?

      Bu namussuzlar utanmadan yakin zamana dek "bak ne kadar demokratigiz' demek icin Istanbul'da 3-5 bin satan Agop gazetesini dagitiyorlardi havaalanlarinda ama yuzbinlerce satan Sozcu gazetesini satmiyorlardi. Simdi Agop u da kaldirmislar son bir aydir.

      Ahlaksizlar.

      Son 7 yildir Turk hava yollari ile ucmuyorum. Zaten Turk hava yollari uzerinden kimbilir nasil para .aliyorlar bu hirsizlar

       

      • Gonca Batu

       By Gonca Batu

       adama ucusta findik vermezsin olur biter. Birasini findiksiz icer.

       • Ucnuyo

        By Ucnuyo

        o iş öyle kolay değil

       Latest comments

       No comments

       AVRUPALI TÜRKLER

       AVRUPALI TÜRKLER

       Avrupalı Türklerin öbeği