Tissot Visodate mi Hamilton Jazzmaster slim mi?

Merhaba,

Kendime bir saat almak istiyorum. Günlük kullanım için. İşe gelip gitmek, arkadaş toplantılarında takmak için. Spor falan yaparken başka saatim var.

Birkaç sürü markasına, modeline baktım. Biraz klasik birşey istiyorum. Sonuçta Tissot Visodate ile Hamilton jazzmaster slim (40mm) kaldı. İkisi arasında karar veremedim.

Siz olsaydınız ne yapardınız?

  • Aykut Tunç

   By Aykut Tunç

   bence tissot.

   • SAK

    Merhaba,

    Bende her iki saat te var. Ben Hamilton Jazzmaster slimline derim. Hem düzeneği daha gelişmiş bir düzenek, hem de daha ince bir model. Bilindiği gibi her iki marka da Swatch topluluğuna bağlı. Genel olarak kanı Hamilton'un daha nitelikli ürün aralığında olduğu. Ancak Tissot daha tanınmış bir marka olduğundan sık sık Hamiltonları satamıyorlar ve fiyatlar düşüyor. 

    Benim biriktirdiğim saatler arasında tissot visodate de var. Güzel tasarım ,aslında eski tasarımın yeniden üretimi. Değişik, güzel ancak biraz kalıın geldi bana. Bir de kayışı biraz sert falan.

    İkisini de deneyin, canınız hangisini isterse onu alın derim.

    Selamlar.

     

    • Ünal Çölaşan

     By Ünal Çölaşan

     Kesinlikle Hamilton Jazzmaster SLİM derim. Visodate hem çok kalın hem de biraz ufak kalıyor bugünkü eğilimlerle karşılaştırıldığında.

     ÖNEMLİ. Sakın Jazzmaster Slim'i öteki Jazzmaster modeli Thinline ile karştırmayın. İkisi birbirine çok benziyor. Thinline, Slim'e göre daha ucuz (hemen hemen yarı fiyatı) ve quartz. Mekanik değil düzeneği. O yüzden mekanik istiyorsanız SLİM olmasına önem verin. 

     • SAK

      Konu yeniden açılmışken, ben de bari fotoları yükleyeyim...

      Hamilton Jazzmaster Slim 40mm Kara kadran, Ak kadran.

      Hamilton Jazzmaster Slim 40mm - Kara KadranHamilton Jazzmaster Slim 40mm - Ak Kadran

      Tissot Visodate (yeni sürüm) Kara ve Ak kadranlar

      Tissot Vİsodate - KaraTissot Vİsodate - Ak

      Bunlardan başka her modelin altın kaplama çerçeveli olanları var ama ben onları itici olduğu için buraya almadım.

      • Mehmet

       By Mehmet

       Ben kesinlikle Hamilton Jazzmaster derim. ince, şık. özellikle de kara kadranli olani çok güzel duruyor. bir kere kadrani çok sade ve güzel...

       • SAK

        Belki de bu tartışmanın özeti için "saat karşılaştırması" olarak bir yüzlem yaratalım. Böylece bilgi almak isteyen bütün tartışmayı okumak durumunda kalmaz.

        • Cengiz Yolaç

         By Cengiz Yolaç

         Öyle görseller koymuşsunuz ki, bunlara bakan kesin "Tissot visodate" der. Karşılaştırma için görseller hem boyut hem de nitelik açısından benzer olsaydı iyi olurdu.

         • Ucnuyo

          By Ucnuyo

          Merhabalar,

          İlgilenenler için "Pazaryeri"nde satılık Hamilton Jazzmaster Slim 40mm saat.

          http://www.avroturk.com/market/view/20282/satilik-saat-yeni-hic-kullanilmamis-hamilton-jazzmaster-slim-kendikuran-otomatik-h38515555

          Daha önceki alıcılarımızın eBay hesabımıza bıraktıkları olumlu yorumları satış duyurusunda verilen ebay bağlantısından görebilirsiniz.

          Satış buradan ya da eBay üzerinden olabilir.

          Saygılar.

          • SAK

           Eğer seçiminiz yine de Tissot visodate ise, Saat & Saat'te Tissot'larda bugünlerde %50 indirim var.

           Bildiğim kadarı ile Saat & Saat Türkiye'nin en saygın saat satış zinciri. Tissotlarda %50 indirim yapıyorlar. Ancak ne yazık ki Tissot Visodate'i indirimli saatler arasında göremedim. Çok sayıda Tissot'ta %50 indirim var ancak bazı modelleri göremedim. Saat & saat'in internet sitesinde "Canlı destek"e ("Hande" hanım) sordum. İndirimin bütün Tissot modelleri için olduğunu söyledi. Doğrusu pek tam emin olamadım. Sitede olmasa bile belki de satışyelerinde Visodate olabilir. İlgilenenlerin bilgisine.

           İndirimleri görmek için aşağıyı tıklayabilirsiniz: (Saat & Saat ile hiç bir ilişkim yoktur!)

           Saat & Saat Tissotlarda %50 İndirim

           • Ayten Gökçe

            By Ayten Gökçe

            Esimde Hamilton Jazzmaster var. Siyah. Cok kisilikli bir saat. Cok da güzel görünümlü.

           Latest comments

           No comments

           Saat

           Saat

           Saat düşkünlerini biraraya getirmeyi, güzel söyleşilerde bulunmayı, birbirimizden yeni şeyler öğrenmeyi, kısacası güzel zaman geçirmeyi amaçlamaktayız.