Köşebaşı Lokantası Amsterdam!

 

Amsterdam'daki Köşebaşı lokantasını herkese öneririm.

Yemekler, fiyatlar herşey uygun. Tek sorunları yerayırtımını yapan ve kapıda karşılayan tipler Türkçe bilmiyorlar! Abes bir durum! Ayrıca ağ siteleri bir tek ingilizce! Gelenlerin en az %50'si Türk o yüzden Türkçe olmalı. Gerisi Hollandalı, ek olarak da Hollandaca olmalı!

Yeri ve ek bilgi için: https://plus.google.com/105314724784717478181/photos?hl=tr

Pideleri çok güzel! İnce ve çıtır.

 

 

  • Serpil
   Serpil

   Güzelmiş. En azından dışardan.

   • Aynur
    Aynur

    içi de güzel. Ben gitim. Ancak Delft'e araba kullanacağımız için içemedik rakıları.

    • turgay kulaç
     turgay kulaç

     Bir Amsterdam gezi sitesinde Köşebaşını çok iyi özetlemişler: gezibilgisi.com/wiki/Amsterdam 

     • Denizsu Çetin
      Denizsu Çetin

      Masalara bakanlar iyi ancak kapıda/barda çalışanların burunları anlamadığım nedendelerden büyük. İnsan gelen kişilere "hoşgeldin" gidene de "güle güle" der. Ulan bu Avrupa'da herkes mi kazma be! Bunlar lokantacılıktan anlamayan kişiler. Büyük olasılıklar başka iş yapıyorlar bunu da yatırım amacıyla açmışlar ve büyük olasılıkla işin başına da başkalarını koymuşlar. ya da kendileri dursalar da esnaflık olmadığı için içlerinde ancak bu kadar yapabiliyorlar... Bir daha gitmem oraya.

      • Şenay Göliçi
       Şenay Göliçi

       Bizde oyledir. Esnaf biraz is yapti mi ya affedersiniz kici kalkar isi serer ya da isi elemanlara birakir gezer sonuc da boyle olur.

       • Denizsu Çetin
        Denizsu Çetin

        Amsterdam'daki Köşebaşı kapanmış. Söylendiğine göre Den Haag'a taşınmışlar ancak ağ siteleri de kapalı. Belki Den Haag'ta da açılmamıştır. Bence bu taşınmanın nedeni Amsterdam'da işi yapanların işletmecilikten anlamamaları.

        Bazen bazı işler kötü işletmeye karşın para getirir ama onlar özel durumlar. Örneğin ünlü bir futbolcunun diskosu falan gibi. Yoksa işletmeciliği iyi bilmek gerekiyor. Parayı basmakla herşey olmuyor ne yazık ki.

        Bence işletmeciliği kötü olan bir yerdi. Ama pideleri çok iyiydi. Mezeleri pek iyi değildi bence.

        • Hakan
         Hakan

         Kapandığına üzüldüm. Dediğin gibi çalıştıranlar işletmecilikten anlamıyorlardı. Ama aşçıları iyiydi. Büyük olasılıkla aşçılar Türkiye'den gelmiş

        Latest comments

        No comments